Як уберегтися від ВІЛ/СНІДу: бесіда з майбутніми рятувальниками
2 грудня 2024Генеральний директор Вінницького ОЦКПХ Ігор Матковський зустрівся з курсантами Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця) і провів з майбутніми рятувальниками бесіду на тему профілактики ВІЛ/СНІДу (1 грудня відзначався Всесвітній день боротьби зі СНІДом).
«Ви обрали дуже потрібну професію, але вона сповнена небезпек, і від них треба вміти захищатися. Люди вашої професії завжди на передовій, тому мають знати, як не тільки рятувати інших, а й берегти своє життя і здоров’я, зокрема й від ураження вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ», – підкреслив Ігор Матковський важливість теми.
В умовах війни ризики інфікування ВІЛ зростають, тому рятувальникам особливо важливо знати про постконтактну профілактику ВІЛ у разі поранень гострими інструментами, уламками або зброєю, забрудненими кров’ю або іншими біологічними рідинами.
У разі подібних небезпечних контактів (не тільки під час служби, а й у повсякденному житті), а також ризикованих сексуальних контактів, під час яких могло бути ураження ВІЛ, слід звернутися до найближчої лікарні і пояснити лікарю ситуацію, щоб отримати профілактичну терапію. Це стосується не тільки рятувальників, а й усіх громадян.
Ігор Матковський підкреслив: дуже важливо регулярно проходити тестування на ВІЛ-інфекцію, щоб своєчасно розпочати лікування в разі виявлення вірусу.
«Тридцять років тому ВІЛ-інфекція вважалася смертним вироком, а тепер це просто хронічна інфекція. Її можна ефективно лікувати, ВІЛ-позитивні люди можуть створювати сім’ю, народжувати здорових дітей, займатися спортом, будувати кар’єру, зокрема й у Службі порятунку. Життя триває, а сучасна медицина робить його якісним, – сказав гендиректор ОЦКПХ. – Але не забувайте, що профілактика – найкращий захист від захворювань. Бережіть своє здоров’я. Це найцінніший ресурс не тільки для вас особисто, а й для всієї Служби порятунку і всієї країни».
Лікарка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ОЦКПХ Світлана Савіч, яка брала участь у зустрічі, передала курсантам просвітницьку літературу, яка допоможе уберегтися від небезпечного захворювання.
Формуємо культуру здоров’я разом!