Усі новини

Вінницький ОЦКПХ організував обстеження на ВІЛ і гепатити

Сьогодні, 1 грудня, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Тому «майданчик здоров’я» Вінницького ОЦКПХ на Європейській площі у Вінниці цього разу мав тематичну складову – працівники Центру запрошували перехожих обстежитися на ВІЛ, а також на гепатити і на сифіліс.

За три години в мобільній амбулаторії ОЦКПХ обстежилися пів сотні чоловіків і жінок. Позитивного результату тесту на ВІЛ не було жодного, але були «плюси» в результатах інших обстежень: три позитивні тести на гепатити і один – на сифіліс. Оскільки це було обстеження швидкими тестами, пацієнтам рекомендували консультації у відповідних фахівців для подальших досліджень і лікування.

Крім того, у Вакцинобусі можна було обстежитися на COVID-19, виміряти тиск, індекс маси тіла, сатурацію (рівень насичення крові киснем), а також температуру тіла.

Традиційно вакцинували охочих проти дифтерії та правцю і проти COVID-19, роздавали просвітницьку літературу і надавали консультації щодо профілактичних щеплень.

44 людини пройшли обстеження на COVID-19, 39 – виміряли тиск, і в кожного третього він був вищий за норму, тому їм порекомендували записатися до сімейного лікаря для подальшого обстеження.

Дев’ятеро перехожих скористалися можливістю без візиту до лікарні й без черги отримати щеплення проти дифтерії і правця, шестеро – вакцинувалися від COVID-19.

Разом з фахівцям ОЦКПХ на площі працювали представники Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю, які теж поширювали профілактичну літературу і презервативи (презерватив – один із засобів профілактики поширення ВІЛ-інфекції, адже вірус імунодефіциту людини передається статевим шляхом).

«Тестування на ВІЛ добровільне, але раджу періодично проходити таке обстеження кожному. Адже ВІЛ-інфекція тривалий час ніяк не показує себе в організмі людини. Уражена вірусом імунодефіциту людина тривалий час може не знати про це і заражати інших. Тому варто проходити обстеження і спокійно жити далі. А в разі виявлення вірусу – своєчасно розпочати антиретровірусну терапію, яка дозволяє жити довго і повноцінно, без обмежень», – наголосив генеральний директор Вінницького ОЦКПХ Ігор Матковський.

Нагадуємо, що від ВІЛ-інфекції можна захиститися. Для цього потрібно пам’ятати про шляхи передачі ВІЛ:

  • через кров і біологічні рідини;
  • статевий;
  • від матері до дитини.

Профілактика ВІЛ-інфекції відповідна:

  1. Безпечний (захищений) секс
  2. PrEP – доконтактна профілактика (ДКП) інфікування ВІЛ.
  3. Безпечна вагітність та пологи.
  4. Антиретровірусна терапія для ВІЛ-позитивних людей.
  5. Постконтактна профілактика ВІЛ.
  6. Безпечне вживання ін’єкційних наркотиків.

Бережіть здоров’я, адже це ваш найцінніший ресурс!

Формуємо культуру здоров’я разом!

__________________________________

Виїзні санітарно-просвітницькі заходи з підвищення рівня обізнаності жителів територіальних громад щодо профілактики інфекційних і неінфекційних хвороб відбуваються за сприяння Центр громадського здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я України, UNICEF Ukraine, World Health Organization Ukraine, проєкту Розбудова стійкої системи громадського здоров’я.

Дякуємо за співпрацю Вінницькому ЦПМСД № 2.

Репортаж з профілактичної акції – на сторінці Вінницького ОЦКПХ у Facebook http://surl.li/newilb

Поділитися:
Знайти