Усі новини

Город, побут і… правець: про що ми говорили з жителями Ободівки під час роботи вакцинобуса

Близько трьох годин у дорозі – і ми на місці. Наш вакцинобус Вінницького ОЦКПХ дістався віддаленої Ободівки Гайсинського району. Коли ми приїхали, місцевий базар уже згортав свою роботу, покупці розходилися, але для нас усе тільки починалося. Прямо там, де щодня кипить життя громади, ми розгорнули «Майданчик здоров’я».

У щоденній метушні, між господарством і роботою, дорослі часто забувають про одну просту, але критично важливу річ – власну безпеку. Багато хто щиро дивується: «Вакцинація? Та я ж уже виріс, це дітям треба!».

Насправді ж, дорослим захист потрібен не менше. Дифтерія та правець – це не хвороби з минулого, це цілком реальні загрози сьогодення. Особливо правець, збудник якого живе в ґрунті. Достатньо поранити руку під час роботи на городі чи в саду – і ви вже в зоні ризику. Імунітет проти цих інфекцій треба оновлювати кожні 10 років. А під час війни, коли стрес виснажує організм, а доступ до лікарень може бути ускладнений – й поготів.

Цього дня 11 жителів Ободівки зробили цей свідомий і зрілий крок – отримали свій плановий захист від дифтерії та правця. Без черг, без реєстратур і паперової тяганини.

Наші фахівці просто та щиро говорили з кожним про профілактику інфекційних і неінфекційних хвороб, розповідали про переваги здорового способу життя, про руйнівні наслідки шкідливих звичок, розвінчували міфи про вакцинацію, ділилися корисними порадами, надавали рекомендації, розповсюджували тематичні друковані матеріали, зокрема частину з них передали до сільської ради та місцевим медикам. Крім того, лікарі відділу імунопрофілактики ОЦКПХ проводили опитування щодо обізнаності населення у питаннях вакцинації проти дифтерії та правця.

Окрім щеплень, разом із колегами з місцевої амбулаторії ЗПСМ, Мобільної оптики та Тростянецького відділення Гайсинського районного відділу ОЦКПХ ми влаштували експрес-перевірку здоров’я жителів громади. І ось якими виявилися підсумки нашого дня в цифрах:

  • 35 людей детально поспілкувалися з сімейним лікарем;
  • 33 жителі дізналися свій рівень цукру в крові;
  • 28 учасників акції перевірили роботу серця на ЕКГ;
  • 34 особи виміряли тиск та індекс маси тіла (до слова, у 18 земляків виявили високий тиск, а у 27 – зайву вагу, тож ми щиро радили їм переглянути раціон та більше відпочивати);
  • 41 людина пройшла тест на COVID-19;
  • 28 жителів перевірили зір і проконсультувалися з окулістом.

Ми дякуємо Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, Ободівській громаді, колегам з Мобільної оптики, Ободівської лікарської амбулаторії ЗПСМ і Тростянецького відділення Гайсинського районного відділу ОЦКПХ. Коли медицина стає ближчою, запобігти хворобам стає набагато простіше.

Дорослі, будь ласка, зазирніть у свій календар щеплень. Якщо з моменту останньої вакцинації минуло понад 10 років – зверніться до свого лікаря. Захистіть себе, бо ваше здоров’я – це частина нашої спільної стійкості!

Формуємо культуру здоров’я разом!

Поділитися:
Знайти