Моніторинг води
23 червня 2026З 15 по 22 червня 2026 року фахівці Вінницького ОЦКПХ дослідили 270 проб води з водогонів області.
Воду перевіряли за санітарно-хімічними, бактеріологічними показниками та на вміст радіонуклідів.
-263 проби, тобто 97,4%, відповідають вимогам до питної води.
-Водночас у 7 пробах, або 2,6%, виявили відхилення.
Зокрема, у воді з комунальних водогонів Вінниці, Калинівки та Хмільника зафіксували перевищення показника, який може свідчити про наявність органічних забруднень у вододжерелі або мережі.
Крім того:
-у Вінниці виявили перевищення вмісту хлороформу;
-у Могилеві-Подільському – відхилення за загальною жорсткістю та сухим залишком.
-Вміст радіонуклідів у питній воді – у межах норми.
Наразі ситуація із забезпеченням питною водою в області є контрольованою.
Нагадуємо: перед вживанням воду варто кип’ятити та відстоювати. За можливості надавайте перевагу бутильованій воді або воді на розлив.
Бережіть себе та своє здоров’я!