Моніторинг стану води та радіаційного фону у Вінницькій області

За даними ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за період з 12.08. по 19.08.2024р. виконано 252 виміри радіаційного фону в населених пунктах області.

Показник становить від 0,11 мкЗв/год до 0,19 мкЗв/год, що не перевищує багаторічний фоновий рівень.

Лабораторно досліджено 298 проб води з водогонів області на санітарно – хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів.

За результатами досліджень встановлено:

-291 (97,7% ) проб відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;

-7 (2,3%) проб не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за показником перманганатної окиснюваності, що перевищує норматив в межах від 1,04 до1,25 раз (інтегральний показник органічного забруднення) – зареєстровано на комунальних водогонах міст Калинівки та Хмільника.

Підвищений показник забарвленості – 21̊ при нормі – ≤ 20̊ зареєстровано у водопровідній мережі м. Вінниці.

У воді комунального водогону м. Погребище виявлено перевищення по показниках каламутності – 7,69 НОК при нормі ≤ 1,0 НОК, забарвленості 50̊ при нормі – ≤ 20̊ та вмісту заліза – 0,32 мг/дм3 при нормі не більше 0,2 мг/дм3.

Зазначені відхилення пов’язані з органічним забрудненням вододжерела та природним вмістом солей жорсткості.

Із громадських криниць області лабораторно досліджено 4 проби води на санітарно – хімічні та бактеріологічні показники. Невідповідність нормативу зареєстровано в 2(50,0%) зразках по санітарно-хімічних показниках – вмісту нітратів (громадські криниці с. Яришів Могилів – Подільського району).

Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням!

Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив.

Знайти