Перші в Україні жертви гарячки Західного Нілу

В Україні зафіксовано перші смерті від ускладнень гарячки Західного Нілу.

Як повідомила Київська міська державна адміністрація, від початку літа у Свято-Михайлівську клінічну лікарню м. Києва госпіталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу: 10 чоловіків і 7 жінок. Це жителі різних районів столиці, Київської та Черкаської областей. Трьох пацієнтів лікарям не вдалося врятувати через тяжке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт (повний текст повідомлення КМДА – за посиланням http://surl.li/fczkkn .

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику.

Хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від двох до шести днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий, але в окремих випадках можливі ускладнення – розвивається менінгоенцефаліт.

Специфічної терапії проти гарячки Західного Нілу немає – тільки симптоматичне лікування. Тож при перших ознаках захворювання звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця.

Оскільки захворювання поширюється через укуси комарів, мінімізувати ризики можна профілактичними заходами:

встановіть удома москітні сітки;

використовуйте репеленти;

на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) надягайте речі, що максимально прикривають тіло.

Докладніше про джерела інфекції і ризики ураження – за посиланням http://surl.li/kqlqrx .

Бережіть своє здоров’я!

Не нехтуйте профілактикою небезпечних захворювань!

Знайти