Отруєння чадним газом: невидима небезпека

Лише протягом одного тижня на Вінниччині зареєстровано два випадки отруєння чадним газом. Постраждали 6 людей. Про це інформує ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Фахівці Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують, що отруєння чадним газом (оксидом вуглецю, CO) є серйозною загрозою для життя та здоров’я людини. Отруєння  небезпечне для всіх, але найбільш вразливі маленькі діти, вагітні жінки та люди з хронічними хворобами серця чи органів дихання. Часто першими проявляють ознаки отруєння чадним газом домашні тварини.

Оксид вуглецю, це газ  без кольору і запаху, що утворюється  в умовах недостачі кисню, при неповному згорянні органічних матеріалів, таких як деревина, вугілля, газ чи бензин.

Потрапляючи в організм під час дихання, газ проникає з легенів в кровеносну систему, де з’єднується з гемоглобіном. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям чадний газ легко проникає у кров, утворюючи карбоксигемоглобін, який перешкоджає транспортуванню кисню до тканин організму.

Чадний газ може виділятися в побутових та промислових умовах. Основними джерелами його утворення є:

– несправні або неправильно встановлені газові прилади (плити, колонки, котли), печі та каміни при недостатній вентиляції;

– автомобільні двигуни, особливо в закритих приміщеннях (гаражах);

– генератори, грилі,  інші пристрої з двигунами внутрішнього згоряння у закритих приміщеннях;

– пожежі, де чадний газ утворюється під час горіння матеріалів.

Докладніше – в інфографіці

Знайти