ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА

У столиці за поданням Головного управління Держпродспоживслужби у місті Києві запровадили карантин через виявлення амброзії полинолистої. Подібна ситуація можлива в різних регіонах України, тому Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області підготувало докладну інформацію на цю тему.

ЩО ЗА РОСЛИНА АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА, І В ЧОМУ ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

Амброзія може рости на полях, у садах, на городах, узбіччях доріг, залізничних насипах, луках і пасовищах, пустирях та інших необроблюваних землях. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, при великому забур’янені культурні рослини гинуть.

Амброзія здатна заглушити й витіснити не тільки культурні, а й дикорослі рослини. Це справжній «зелений агресор», який може стати домінантним видом бур’яну.

Але шкода амброзії не тільки в цьому. Її пилок викликає в людей захворювання на поліноз: з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. У пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання.

БОРОТЬБА З ЦІЄЮ НЕБЕЗПЕЧНОЮ РОСЛИНОЮ – ОДНЕ З НАЙВАЖЛИВІШИХ ЗАВДАНЬ УСІХ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ.

Механічне скошування рослин амброзії полинолистої застосовують після початку її цвітіння, коли зрізана рослина вже не здатна утворити продуктивні стебла і гине. Поза межами населених пунктів ефективне й застосування гербіцидів.

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає землевласників, землекористувачів і територіальні громади долучитися до боротьби з амброзією полинолистою на території регіону.

Ці заходи допоможуть жителям області зберегти здоров’я – найцінніший ресурс кожної людини.

Формуємо культуру здоров’я разом!

Знайти